Karate za mladostnike

Program je prilagojen mladostnikom od 12. do 16. leta starosti. Eden izmed glavnih ciljev tega rekreativnega programa je, da mladostniki s 16 leti lahko opravijo izpit za črni pas, kjer morajo predstaviti kompleksno tehnično in borbeno znanje karateja. Program je smiselno nadaljevanje programa Prijazna šola karateja, lahko pa se mu priključijo tudi mladostniki, ki z vadbo karateja začnejo kasneje. Vadeči so vključeni v redna letna testiranja gibalnih sposobnosti, tekmujejo lahko na regionalnih tekmovanjih, učijo se samoobrambnih elementov in tehnik.

Podobno kot pri Prijazni šoli karateja, mladostnike motiviramo za delo v klubu in šoli s pomočjo motivacijske igre. Motivacijska igra JOKER smiselno nadaljuje Album zmajski bojevnik in je prilagojena mladostnikom. Digitalno okolje uporablja za motiviranje vadečih pri doseganju boljših rezultatov v šoli in pri karateju. Jokerja je mogoče osvojiti z dobrimi ocenami v šoli, dobrimi rezultati na testiranju gibalnih sposobnosti ali s pomočjo na treningih in tekmovanjih.

Glavni učinki vadbe po programu Prijazna šola karateja in programu Karate za mladostnike:

  • POVEČANJE SAMOZAVESTI

Vadba karateja je odličen način za krepitev samozavesti pri otrocih in mladostnikih. Sistematično učenje novih tehnik in premagovanje izzivov na treningih prispeva k občutku dosežkov, kar ima pozitiven vpliv na otrokovo samopodobo.

  • SPRETNOSTI SAMOOBRAMBE

Karate ni le šport, temveč tudi učinkovita metoda samoobrambe. Otroci se učijo različnih tehnik, ki jim lahko pomagajo v primeru morebitnih neprijetnih situacij. Razvijanje teh spretnosti povečuje otrokovo občutje varnosti in mu daje znanje, kako se zaščititi pred medvrstniškim nasiljem.

  • VADBA ZA CELOTNO TELO

Karate je celostna vadba, ki vključuje različne mišične skupine. Otroci razvijajo moč, vzdržljivost, gibljivost in koordinacijo. Redna vadba karateja spodbuja zdrav življenjski slog in prispeva k celostnemu fizičnemu razvoju. Zaradi kompleksnih gibov in pestrega nabora vaj, ki so vključene v vadbeni proces, pa prestavlja tudi zelo dobro osnovo za kasnejše vključevanje v druge športe.

  • SOCIALNE VEŠČINE IN EKIPNO DELO

Karate nudi priložnost za druženje in sodelovanje z vrstniki. Skupaj s treningi se učijo tudi o pomenu spoštovanja, discipline, urejenosti, sodelovanja in ekipnega dela. To prispeva k razvoju socialnih veščin, ki so pomembne za uspešno interakcijo v vsakdanjem življenju.

  • RAZVIJANJE DISCIPLINE IN VZTRAJNOSTI

Redni treningi karateja zahtevajo disciplino in vztrajnost. Učijo se postavljati cilje, delati na dosegi ciljev in premagovati ovire. To so ključne veščine, ki jim bodo koristile v šoli, doma in v življenju.

Scroll to Top