Prijazna šola karateja

Program je namenjen otrokom od 5. do 12. leta starosti. Vsebuje načrten razvoj gibalnih sposobnosti in socialnih veščin. V Prijazni šoli karateja, poleg poučevanja karateja, otroke načrtno in usmerjeno spodbujamo k razvoju njihovih gibalnih potencialov in spoznavanju posameznih socialnih veščin, ki so pomembne tudi v vsakdanjem življenju in se povezujejo z bogatim izročilom borilnih znanj. Za motivacijo in usmerjanje otrok pri vadbi skrbimo na osnovi različnih aktivnosti in dogodkov, ki otroke preko igre spodbujajo k sodelovanju in jim pomagajo osmišljati in razumeti pomen različnih dejavnosti in aktivnosti.

Otroci so za posamezne dosežke na področju karateja, gibalnih in socialnih veščin ter naravi prijaznih navad nagrajeni z »Zmajskimi karticami« in točkami v albumu Kako postanem Zmajski bojevnik. Glavni namen albuma je, da otrokom na privlačen in enostaven način pomaga osmisliti namen in pomen vadbe v Prijazni šoli karateja. Za otroke poleg rednih letnih izpitov za karate pasove organiziramo tudi redna letna testiranja gibalnih sposobnosti, mesečne aktivnosti za izboljšanje in spoznavanje posameznih gibalnih ter socialnih veščin ter Zmajčkovo tekmovanje v treh disciplinah. Starši in otroci lahko svojim dosežkom sledijo preko svojega profila na platformi Moje spretnosti, ki vsebuje izobraževalne programe, video vsebine, rezultate testiranj, evidence opravljenih nalog in omogoča učinkovito komunikacijo med udeleženci programa ter njihovimi trenerji.

Glavni učinki vadbe po programu Prijazna šola karateja in programu Karate za mladostnike:

  • POVEČANJE SAMOZAVESTI

Vadba karateja je odličen način za krepitev samozavesti pri otrocih in mladostnikih. Sistematično učenje novih tehnik in premagovanje izzivov na treningih prispeva k občutku dosežkov, kar ima pozitiven vpliv na otrokovo samopodobo.

  • SPRETNOSTI SAMOOBRAMBE

Karate ni le šport, temveč tudi učinkovita metoda samoobrambe. Otroci se učijo različnih tehnik, ki jim lahko pomagajo v primeru morebitnih neprijetnih situacij. Razvijanje teh spretnosti povečuje otrokovo občutje varnosti in mu daje znanje, kako se zaščititi pred medvrstniškim nasiljem.

  • VADBA ZA CELOTNO TELO

Karate je celostna vadba, ki vključuje različne mišične skupine. Otroci razvijajo moč, vzdržljivost, gibljivost in koordinacijo. Redna vadba karateja spodbuja zdrav življenjski slog in prispeva k celostnemu fizičnemu razvoju. Zaradi kompleksnih gibov in pestrega nabora vaj, ki so vključene v vadbeni proces, pa prestavlja tudi zelo dobro osnovo za kasnejše vključevanje v druge športe.

  • SOCIALNE VEŠČINE IN EKIPNO DELO

Karate nudi priložnost za druženje in sodelovanje z vrstniki. Skupaj s treningi se učijo tudi o pomenu spoštovanja, discipline, urejenosti, sodelovanja in ekipnega dela. To prispeva k razvoju socialnih veščin, ki so pomembne za uspešno interakcijo v vsakdanjem življenju.

  • RAZVIJANJE DISCIPLINE IN VZTRAJNOSTI

Redni treningi karateja zahtevajo disciplino in vztrajnost. Učijo se postavljati cilje, delati na njih in premagovati ovire. To so ključne veščine, ki jim bodo koristile v šoli, doma in v življenju.

album-zmajski-bojevnik_A5web

A5_knjizica_zmajcek_prijazni-1

Scroll to Top